Filce wykaz

Filc techniczny płąski materiał wytwarzany z naturalnych włókien wełnianych zagęszczonych w pocesie filcowania do odpowiedniej gęstości bez zastosowania substancji klejących. Do produkcji filcu wykorzystywana jest najwyższej jakości wełna. Filce występują w odmianach białej i szarej, gęstość od 0,32 g/cm3 do 0,40g/cm3; grubość od 2 do 20 mm.

Filc techniczny stosuje się we wszystkich gałęziach przemysłu jako materiał izolacyjny, materiał polerski, jako elementy wygłuszające oraz jako elementy amortyzacyjne: przekładki dystansowe, podkłady pod maszyny wibrujące. Wykorzystywany jest do produkcji podkładek i uszczelek.

filc techniczny

Filc techniczny biały i szary

Filce o różnych gęstościach i grubościach w włókien naturalnych w kolorze naturalnym jasnym (biały) i ciemnym (szary). Szeroko stosowany w przemyśle w wielu dziedzinach gospodarki i życiu codziennym jako materiał izolacyjny, polerski, do produkcji podkładek i uszczelek.

filc polerski

Filc techniczny polerski polerski

Gęste filce o dużej twardości i odporności. Stosowane do obróbki metali, szkła, tworzyw sztucznych. Stosowane równiez jako elementy podkładowe, ochronne, wygłuszające i termoizolacyjne.