Włókniny techniczne wykaz

Szeroka grupa produktów o bardzo różnych włąściwościach i zastosowaniach. Często mylone z filcem lub wręcz nazywane filcem syntetycznym. Produkowane z włókien sztucznych lub mieszancyh w różnych procesach technologicznych.

Włókniny techniczne stosowane są w bardzo szerokim zakresię w praktycznie we wszystkich obszarach przemysłu, godpodarki i życia codziennego. Pełnią rolę filtrów, osłon, podkładek, uszczelek, dystansów, obić, ozdób i wiele innych.

geowłóknina

Włókniny ozdobne

Kolorowe włókniny filcopodobne wykonane z poliestru, przeznaczona jest do wykonania wyrobów galanteryjnych, dekoracji, rękodzieła, obić, etiu, torebek, podkładek i wielu innych.

włóknina głośnikowa

Włókniny głośnikowe

Filcopodobna włóknina obiciowa dedykowana do obić głośników, stosowana jednak szeroko również w innych dziedzinach, zwłaszcza w motowyzacji jako wykończenie wnętrz pojazdów.

włóknina wygłuszająca

Włókniny wygłuszające

Włóknina wygłuszajace wykonane są z mieszanki różnych włókien naturalnych i syntetycznych uzyskanych z recyklingu połączonych żywicami. Jej własciwości dzwiękochłonne doskonalke sprawdzają się przy wygłuszaniu kabin, podłóg, nadkoli, bagażników samochodów. Stosowana jest również jako materiał wyściółkowy przy produkcji mebli.

geowłóknina

Włókniny podkładkowe

Włóknina podkładkowa to materiał filcopodobny produkowany z włókien z recuklingu różnago rodzaju tekstyliów. Włóknina stosowana jest głównie w przemyśle meblarskim. Stosowana jest również w budownictwie oraz przemyśle pełniąc liczne funkcje wykorzystujące jej właściwości. Czesto jest tanią alternatywą dla innych włóknin technicznych i geowłóknin.

włóknina uszczelkowa

Włókniny uszczelkowe

Włóknina uszczelkowa to materiał polestowa wlóknina filcopodobna o szerokim zastosowaniu. Nazwa pochdzi od pierwotnego zastosowania jako syntetychny odpowiednik filcu uszczelkowego.

włóknina ścierkowa

Włókniny ścierkowe

Włóknina ścierkowa to mieszanka odpowiednio dobranych włókien naturalnych i syntetycznych. Odznacza się dużą wytrzymałością i chłonnością. Szeokao stosowana jest w przemyśle, laboratoriach, gastronomii, warsztatach samochodowych oraz w gospodarstwach domowych.

Flizeliny (fizeliny)

Włókniny powstałe w procesie termicznego łączenia włókien polipropylenowych. Szeroka wykorzystywane w przemyśle meblowym, odzieżowym, kaletnictwie, rolnictwie, ogrodnictwie, rękodziele i innych dziedzinach. Stosowane między innymi jako osłony, zabezpieczenia, separacje i dekoracje.

włóknina maglowa

Włókniny maglowe

Poliestrowa włóknina dedykowana do wyściełania urządzeń maglowych.