Płyty gumowe i silikonowe wykaz

Płyty gumowe i silikonowe przeznaczone są do wyrobu uszczelek i podkładek. W zależności od posiadanych własności mogą one być dedykowane do pracy w różnych warunkach.

W zależności od własności zastosowanej do produkcji płyty surowca wyróżnia się następujące odmiany płyt:

Płyty gumowe wulkanionzowane zwykłe

Płyty gumowe wulkanizowane wykonane są na bazie kauczukowej SBR. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w warunkach statycznych w środowisku obojętnycm chemicznie, w temperaturach od -25 do +50 oC.

Płyty gumowe olejo i kwasoodporne

Płyty gumowe wulkanizowane wykonane są na bazie kauczukowej NBR/NR. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w warunkach statycznych w temperaturach od -20 do +50 oC. Płyty te odporne są na oleje, benzynę, rozcieńczone kwasy i zasady.

Płyty gumowe trudnościeralne

Płyty gumowe wulkanizowane wykonane są na bazie kauczukowej IR/NR. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w warunkach statycznych, w temperaturach od -60 do +50 oC. Trudno ścieralna, mrozoodporna.

Płyty gumowe porowate

Płyty gumowe porowate wykonane są na bazie kauczukowej NBR, CR/NBR, SBR lub innych. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w warunkach statycznych, w różnych zakresach temperatur w tym nawet od -35 do +95 oC. Występują w róznych gęstościach (150 - 800 kg/m2) i twardościach (12 - 37 oSh).

Płyty EPDM

Płyty gumowe wulkanizowane wykonane są na bazie EPDM. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w warunkach statycznych w temperaturach od -20 do +50 oC. Płyty te odporne na warunki atmosferyczna, ozon, rozcieńczone kwasy i zasady.

Płyty EPDM porowate

Płyty gumowe porowate wykonane są na bazie EPDM. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w warunkach statycznych, w różnych zakresach temperatur w tym nawet od -40 do +95 oC. Występują w róznych gęstościach (od 100 kg/m2) i twardościach (od 10 oSh).

Płyty silikonowe

Płyty gumowe wulkanizowane wykonane są na bazie kauczuku silikonowego MVQ. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w temperaturach od -40 do +200 oC.

Płyty silikonowe porowate

Płyty gumowe wulkanizowane wykonane są na bazie kauczuku silikonowego MVQ. Stosowane są do wyrobu uszczelek i podkładek. Przeznaczone są do pracy w temperaturach od -40 do +200 oC. Występują w róznych gęstościach i twardościach.